Legenda o powstaniu watahy

Zapadła noc. 
Na granatowym niebieskoskłonie pojawił się Księżyc. Jego tarcza była idealnie okrągła, co oznaczało pełnię. 
Akurat wtedy przyglądały się temu dwa wilki. 
Pierwszego oblewało światło gwiazd, miał futro tak czarne jak bezgwiezdna noc, a tęczówki jego były śnieżnobiałe. 
Drugiego basiora zaszczyciło światło mlecznego księżyca.Jego futro było białe jak pierwsze kwiaty wiosny-dzwonki, zaś oczy miał czarne jak smoła. 
Wilki stały w pewnej odległości od siebie. Idealnie mógł by tam stanąć trzeci z nich. 
Nagle obaj zawyli. 
Pomiędzy nimi stał trzeci basior.
 Jego futro było biało-czarne. Oczy podobnie, ustawione na zasadzie kontrastu- białe futro = czarne oko i czarne futro = białe oko. 
Trzeci z nich dołączył do wycia. 
Ich ślepia zaczęły błyszczeć. 
Z ziemi "wyrosły" trzy wielkie słupy. Na pierwszym wyryto napis "Gwiazdy", na środkowym "Koszmar", a na ostatnim "Księżyc".
Poniżej każdego słowa widniały namalowane litery. 
 Po ułożeniu ich w odpowiedniej kolejności można było odczytać tajemnicze zdanie, a brzmiało ono "Nocna obietnica". 
Po kilkunastu latach owe miejsca odkryły zbuntowane wilki pewnej watahy... Postanowiły założyć Watahę Nocnej Obietnicy, aby znaleźć swoje miejsce na ziemi i odkryć tajemnicę obietnicy...
-------
Tekst został napisany przez Mil-chan, ja tylko zrobiłam niewielkie, niewidoczne poprawki. Gdyby jakaś osoba zauważyła ten tekst lub jego fragment na innej stronie, proszę mnie natychmiast powiadomić!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz