Zapadła noc.
Na granatowym niebieskoskłonie pojawił się Księżyc. Jego tarcza była
idealnie okrągła, co oznaczało pełnię.
Akurat wtedy przyglądały się temu dwa wilki.
Pierwszego oblewało światło gwiazd, miał futro tak czarne jak
bezgwiezdna noc, a tęczówki jego były śnieżnobiałe.
Drugiego basiora zaszczyciło światło mlecznego księżyca.Jego futro było
białe jak pierwsze kwiaty wiosny-dzwonki, zaś oczy miał czarne jak
smoła.
Wilki stały w pewnej odległości od siebie. Idealnie mógł by tam stanąć
trzeci z nich.
Nagle obaj zawyli.
Pomiędzy nimi stał trzeci basior.
Jego futro było biało-czarne. Oczy podobnie, ustawione na zasadzie
kontrastu- białe futro = czarne oko i czarne futro = białe oko.
Trzeci z nich dołączył do wycia.
Ich ślepia zaczęły błyszczeć.
Z ziemi "wyrosły" trzy wielkie słupy. Na pierwszym wyryto napis
"Gwiazdy", na środkowym "Koszmar", a na ostatnim "Księżyc".
Poniżej każdego słowa widniały namalowane litery.
Po ułożeniu ich w odpowiedniej kolejności można było odczytać tajemnicze
zdanie, a brzmiało ono "Nocna obietnica".
Po kilkunastu latach owe miejsca odkryły zbuntowane wilki pewnej
watahy... Postanowiły założyć Watahę Nocnej Obietnicy, aby znaleźć swoje
miejsce na ziemi i odkryć tajemnicę obietnicy...
-------
Tekst został napisany przez Mil-chan, ja tylko zrobiłam niewielkie, niewidoczne poprawki. Gdyby jakaś osoba zauważyła ten tekst lub jego fragment na innej stronie, proszę mnie natychmiast powiadomić!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz